еМагазин
Image default
Македонија

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер денеска попладне

Сончево време со мала до умерена облачност ќе преовладува денеска претпладне во Македонија, а веќе попладне се очекува локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните и северните планински делови.

Минималните температури ќе се движат од 13 до 21 степен, а максималните од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје слично време со услови за дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде 17 степени, а максималната ќе достигне до 34-тиот степен. Нестабилно со дожд и грмежи ќе биде и во вторник, а од среда се очекува стабилизирање на времето.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата

Никола Осило

Полицијата трага по македонска државјанка во Словачка

Редакција

Македонија мрзне: Студеното време продолжува до средина на наредната недела

Редакција