еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Артпик“ го доби тендерот за услуги на Владата вреден 30 милиони денари

Владата на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на услуги од авторска агенција склучи договор со агенција за интелектуална сопственост „Артпик“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 30.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниска цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Започна шоуто!„: Твитер во црвено за стартот на судењето за „Рекет“

Редакција

За една недела бројот на новозаразени со Ковид-19 пораснал за 80%

Редакција

Владата го одобри договорот за набавка на руските вакцини против Ковид-19

Редакција