еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребни се 3.000 евра за деветгодишната Љупка која боледува од церебрална парализа

На девет годишната Љупка Велјановска од Битола, која боледува од целебрална парализа, а како последица на тоа доби и епилепсија, потребна е итна материјална помош.

„Најновите испитувања покажале дека се се случувало заради недостаток на кислород во мозочето. Оваа година, се отвори надеж за семејството дека со операција во Турција е можно малата да ја победи болеста.Операцијата ја плаќа државата, но се потребни само 3000 евра за да се покријат останатите предоперативни трошоци“, се вели во апелот на социјалните мрежи

Контакт: Клодиана Велјановска Тел: 078 300 798

Трансакциона сметка: 200002785092704 Стопанска банка – АД Скопје

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дојчинова Андреева: 2019 година сите ја дочекавте во еуфорија, јас ја чекав во тага

Редакција

Голема хуманитарна акција за донирање храна за социјално загрозени граѓани

Редакција

Семејство Настески: Ако продолжиме со ова темпо, за 15 дена ќе ги собереме потребните средства за Сара

Редакција