еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Пратениците на „тапет“ на Твитер за патните трошоци

Пратениците за 5 години потрошиле речиси 3 милиони евра за патни трошоци, покажува анализата на Државната комисија за спречување корупција (ДКСК).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пратениците за 5 години потрошиле речиси 3 милиони евра за патни трошоци, соопшти Антикорупциска

ДКСК констатира и дека во анализираниот период, 23 пратеници имаат сопствени станови или станови на име на членови од нивното потесно семејство кои се лоцирани во Скопје, а и покрај тоа тие пратеници примале надоместоци за користење автомобил за доаѓање и враќање на работа, односно за патување до Скопје и назад.

Информациите предизвикаа лавина од рекции на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео со насилство во Скопје ги “зовре“ социјалните мрежи: Кој е виновникот жената или таксистот?

Редакција

(Фото) Јубилеен 10. Фестивал на младото вино во „Тиквеш“ : Првото вино од годинешната берба наговестува добра винска година

Редакција

ДУИ на претседателските избори оди со свој кандидат

Редакција