еМагазин
Image default
Македонија

Пратеникот Манојлоски напушти комисиска расправа, бидејќи полицајци му вршеле претрес кога одел накај Собранието

Заменик-претседателката на собраниската Комисија за труд и социјална политика Весна Пемова денеска ја прекина седницата поради немање кворум, откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Горан Манојлоски ја напушти седницата во знак на револт, како што кажа, поради инцидент што му се случил на пат кон Собранието.

Имено, Манојлоски рече дека утрово кога одел на работа кон Собранието на кружниот тек во скопската населба Ѓорче Петров бил запрен од страна на вооружени полицајци кои, како што посочи, и покрај тоа што им кажал дека е пратеник му рекле да излезе со цел да извршат претрес внатре во возилото.

Тој рече дека нема да се враќа на работа во собраниските комисии додека не добие официјално известување од страна на министерот за внатрешни работи или МВР во врска со настанот.

МИА/Фејсбук/Манојловски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата не знаела дека Манојлоски е пратеник, вршеле проверка за извршено кривично дело

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во самоизолација: Мицкоски негативен на корона вирусот, Заев чека резултати

Редакција

Името Република Северна Македонија влегува во меѓународна употреба веднаш, за домашна во следните 5 години

Редакција

Познати кандидатите за пратеници на Беса

Редакција