еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пребројани 400.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка, разликата се стеснува

По пребројани 400.017 гласачки ливчиња, Стево Пендаровски води пред Гордана Силјановска Давкова со освоени 218.748 гласови или 54,68 отсто од гласовите.

Силјановска Давкова има освоено 167.390 гласови или 41,85 отсто.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шекеринска, Димитров, Пендаровски и Спасовски „намигнуваат“: Кој ќе биде претседателски кандидат на СДСМ?

Редакција

Македонија 28-ма по извоз на вино во светот, 173-та по увоз

Редакција

„Контакт бизнис“ го доби тендерот за привремени вработувања во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги вреден 253.000 евра

Никола Осило