еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пријавени 8 случаи на сифилис во нашата земја

Во 2018 година во нашата земја пријавени се 8 случаи на сифилис што е двојно повеќе во споредба со претходната година, покажува најновиот извештај на Институтот за јавно здравје.

Во претходните десет години се регистрираат поединечни случаи, најголем број на заболени лица се регистрирани во 2010 година.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Феноменален дочек на хероите кои со Рено 4 од Стојаково отпатуваа до Ница

Никола Осило

Познат идентитетот на 14. загинати во автобуската несреќа

Редакција

Македонски телеком доминира на пазарот на Интернет со широк опсег

Никола Осило