еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за заканите на ИВЗ: „Имот или нема гласови од верниците за Стево“

Лавина рекации на социјалните мрежи предизвика преписката меѓу Исламската верска заедница (ИВЗ) и Владата, која беше јавно објавена од владините служби со оценка дека ИВЗ се заканува на Владата и уценува.

Од Владата одговорија дека нашата земја има секулрано уредување и ИВЗ може да се жали пред институциите наместо да се заканува.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ИВЗ и Сулејман Реџепи и се заканувале на Владата

Фото: Реџепи/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тодоров едногласно исклучен од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Телото на Стефановски денеска беше кремирано: Студентите започнале петиција една од зградите на Универзитетот во Кент да го носи неговото име

Редакција

Важноста на факторот „време“ при транспорт и доверба кај клиентите

Редакција