еМагазин
Image default
Бизнис

Прилепски „Тутунски комбинат“ лани оствари добивка од 39,2 милиони денари

„Тутунски комбинат“ АД Прилеп во текот на минатата година оствари добивка од 39,2 милиони денари, што е подобрување на резултатот во однос на претходната година кога компанијата имала загуба од 188,2 милиони денари, покажува неконсолидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продаден блок акции од Комерцијална банка за 74.000 евра

Редакција

Убава новогодишна честитка за акционерите: „Тетекс“ ќе дели дивиденда од 88,8 денари бруто по акција

Никола Осило

Халкбанк купи осигурителна компанија

Редакција