еМагазин
Image default
Бизнис

Прилепски „Тутунски комбинат“ оствари загуба од 66,2 милиони денари

„Тутунски комбинат“ АД Прилеп во првото полугодие од годинава оствари загуба од 66,2 милиони денари, што е подобрување на резултатот во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала загуба од 253,1 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Народната банка вработува шест лица, плата до 61.445 денари

Редакција

Пад на прометот на Македонската берза во октомври

Никола Осило

Дејан Панделески си даде оставка од местото претседател на Одборот на директори на Бетон-Штип

Никола Осило