еМагазин
Image default
Локално

Приведен маж кој „мортуз пијан“ кршел на Клиниката за токсикологија

На 15.11.2018 година во 18.55 часот во Полициската станица Центар, медицинска сестра од Клиниката за токсикологија при комплексот клиники „Мајка Тереза“ пријавила дека З.Т., кој бил донесен во алкохолизирана состојба на клиниката, по укажаната помош почнал агресивно да се однесува и да крши предмети, информира МВР.

З.Т. бил приведен во Полициската станица Центар и против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Неколку лица физички нападнале двајца скопјани во населба Аеродром

Редакција

(Фото) Приведени двајца дилери на дрога: Пронајдени хероин, марихуана, кокаин, хашиш, екстази…

Редакција

Поведена истрага против мајка од Скопје за малтретирање дете

Редакција