еМагазин
Image default
Локално

Приведен охриѓанец кој сакал да силува девојче

На 03.09.2019 во Полициската станица Охрид е приведен Т.Р. од Охрид, откако 44-годишна жена пријавила дека Т.Р. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, информира МВР.

Известен е Центарот за социјална работа и јавен обвинител. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР со детали: Со мотоцикл „БМВ“ удрил во четири пешаци на „Илинденска“

Никола Осило

Трагедија: Младо момче почина сечејќи дрва со моторна пила

Никола Осило

Пронајдено 11-годишното дете од Битола што исчезна пред три дена

Никола Осило