еМагазин
Image default
Локално

Приведена дадилка која физички и психички малтретирала деца-близнаци

На 27.11.2019 во 12.50 часот во Полициската станица Центар Н.С.(33) од Скопје, пријавила дека нејзините деца близнаци во нејзиниот дом на ул.„Загрепска“ биле физички и психички малтретирани од А.К.(55), која била ангажирана како нивна дадилка, информира МВР.

А.К. е приведена, а за случајот е известен Јавен обвинител. По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полубрат со нож и одзел 500 денари на скопјанка

Никола Осило

Детали од МВР за пожарот во кој загинаа две дечиња

Редакција

Убиецот на угостителот во Кичево се обидел да силува и стружанка

Никола Осило