еМагазин
Image default
Локално

Со автомобил удрил деветгодишно девојче и побегнал

На 05.02.2019 година во 17.15 часот на патот село Лека – село Крушопек, скопско, патничко возило, управувано од непознат возач, удрило во пешак – деветгодишно девојче од село Крушопек и го напуштило местото, информира МВР.

Девојчето со друго возило било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Десет стебла „Канабис сатива“ откриени на фарма кај Струга

Никола Осило

Во пожар во Скопје изгореа „Хонда Акорд“ и „Опел Астра“

Никола Осило

(Видео) Браво за МВР: Казнети над 100 несовесни возачи на мотори и автомобили за неколку часа

Никола Осило