еМагазин
Image default
Бизнис

Промени во Одборот на директори на „Пелистерка“

Собранието на акционери на „Пелистерка“ АД Скопје на седница донесе одлука за избор на нови членови на Одборот на директори, соопштија од компанијата преку Македонската берза.

За нови неизвршни членови се назначени Андон Симуноски и Драган Секуловски.

Мандатот на членовите е шест години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пелистерка“ во загуба од шест милиони денари

Синиша Најденов на местото на Зоран Илоски во Одборот на директори на „Пелистерка“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Хотели Метропол“ со загуба во првите три месеци од годинава

Никола Осило

Македонски железници-инфраструктура вработува 25 лица, плата до 25.608 денари

Никола Осило

Не чекајте ред: И од плажа може да го наполните фрижидерот со продукти

Редакција