еМагазин
Image default
Бизнис

„Раде Кончар – Апаратна техника“ оствари добивка од 22,4 милиони денари

„Раде Кончар – Апаратна техника“ во периодот од 01.01.2018 до 31.12.2018 година оствари нето добивка од 22.420.293 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Во извештајниот период од 01.01.2018 до 31.12.2018 година, остварен е вкупен приход од 30.584.992 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На двата аеродрома за 9 месеци 1,8 милиони патници, повеќе од половина патувале со „Визер“

Редакција

Македонија во 21 век: Половина од вкупниот број фирми немаат веб-страница

Никола Осило

„Дона-М“ го доби тендерот на МВР за набавка на безбол капи вреден шест милиони денари

Никола Осило