еМагазин
Image default
Македонија

Сашо Тасевски, кој го обезбедува Заев нов директор на БЈБ

Сашо Тасевски е назначен за нов директор на Бирото за јавна безбедност, објави Press24.  

Порталот се повикува на високи извори во МВР. Одлуката се очекува утре да помине на седница на Владата.

Тасевски на јавноста и стана познат како полицискиот службеник од обезбедувањето на премиерот кој извади огнено оружје и пукаше за време на инцидентите во Собранието на 27 април.

Тој доаѓа на местото на разрешениот Лазо Велковски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски најавува дека ќе работи против Договорот од Преспа, ама не кажува како

Редакција

Две починале дома: Од Ковид-19 починаа 7 лица

Редакција

Гоце Делчев и учебниците по историја тема на новата дводневна средба на македонско-бугарската Историска комисија

Редакција