еМагазин
Image default
Локално

Се тепале тројца на тројца на улица во Скопје

На 19.08.2019 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Лазар Трповски“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.Д.(68), Е.Д.(43) и Е.А.(36), сите од Скопје, од една страна и Д.А.(56), К.А.(58) и С.А.(50), сите од Скопје, од друга страна, информира МВР.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во битолскиот затвор му стигнала пратка со хероин и бубренофин

Никола Осило

Уставниот суд ќе ја оценува законитоста на ДУП-от на Аеродром

Никола Осило

Инцидент меѓу браќа во Скопје: Им го пресекол патот со црн мерцедес и им се заканувал со пиштол

Редакција