еМагазин
Image default
Локално

Шестгодишно дете тешко повредено по удар од возило

На 19.07.2018 година во 15,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Хиподром – Јурумлери, кај место викано „Дунек“ патничко моторно возило “Сеат“ со скопски регистерски таблици управувано од Ј.И. (58) од Скопје удрило во дете на возраст од шест години, информира МВР.

Во незгодата детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено и задржано во Комплекс клиники “Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убиените во Топанско Поле се скопјани на возраст од 24 и 28 години

Редакција

За 30% поскапува такси-превозот во Штип

Редакција

Едно лице загина во сообраќајка кај Врбјани на патот Охрид – Кичево

Редакција