еМагазин
Image default
Забава

Штета: „Исцелител“ не влезе во потесната трка за „Оскар“

Драги пријатели, со скршено срце ви објавуваме дека „Исцелител“ не влезе понатаму во трката за Оскарите, информираа на фејсбук профилот на „Исцелител“.

„Од вкупно 87 кандидати касно синоќа беше објавена потесната селекција од 9 филмови меѓу кои за жал не бевме ние. Им честитаме на колегите кои влегоа во селекцијата и им стискаме палци да се најдат на конечната листа од 5 номинирани филмови.

Дадовме сѐ од себе и добивме одлични коментари од членовите на Амерканската филмска академија и се надеваме филмот ќе успее да продре до пошироката публика во САД“, се вели во објавата.

Фото: Промо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Песна посветена на Македонија: Слушнете ја „Ѓердан“ на Васил Гарванлиев

Редакција

(Видео) Марија Спасовска со „Дома“ ќе ја претставува Македонија на детска Евровизија

Редакција

Концертот на Стинг одложен за половина час подоцна, поради финалето Вардар-Веспрем

Редакција