еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец со „БМВ“ удрил во канделабра: Тешко повредена 16-годишна сопатничка

На 23.04.2019 година околу 10.05 часот на улица „Перо Наков“ во Скопје, патничко возило „БМВ 320“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(34) од Скопје излетало од коловозот и удрило во канделабра, информира МВР.

Со тешки телесни повреди се здобила 16-годишна сопатничка, додека со телесни повреди се здобил возачот А.Ј.. Со возило на Итна медицинска помош тие биле пренесени биле во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кумановец „се послужил“ со пронајдена платежна картичка

Никола Осило

Скопјанка го пријавила сопругот за физичко малтретирање

Никола Осило

Трагедија во Трнодол: Пронајдено тело при расчистување на остатоците од пожарот во барака

Редакција