еМагазин
Локално

Скопјанка нападната и ограбена сред улица

На 30.12.2018 година во 20,34 часот М.Џ. пријавила дека на улица „Ресенска“ во Скопје од страна на две непознати лица и била извршена разбојничка кражба и била физички нападната, по што разбојниците избегале со украдените предмети,информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Измамена штипјанка: Им дала 35.000 евра за дел од куќа, ја сместиле во шупа

Скопјанец нападнат од неколку кучиња скитници

Никола Осило

(Фото) Разбиена група на дилери и запленета дрога помеѓу кои и лице кое се барало со потерница

Редакција