еМагазин
Image default
Македонија

Слободен печат: Катица Јанева боледува во Гевгелија, препорачан и е одмор

Катица Јанева не е во Скопје, туку во родната Гевгелија од каде дојде кога беше именувана за шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), дознава „Слободен печат“.

Јанева, која е веќе една недела на боледување, како што пишува весникот била на медикаменти и ѝ е препорачан одмор.

Докторката ѝ го напишала боледувањето на 15 овој месец, а ден подоцна Јанева писмено ги известила наделжните служби во обвинителството дека е на боледување, пишува Слободен печат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој знае каде е Катица Јанева?

„Дајте и на мафијата да си одбери и обвинител и судии… па гревота се дечките„: Твитер реакции за Катица Јанева, „новото СЈО“, „Рекет“

КОД: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет

Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рускоска: За тројца од поранешниве министри и заменик бараме мерка притвор, а за еден поради здравствени причини куќен притвор

Редакција

Османи: Засега без договор со СДСМ за можниот консензуален кандидат за претседател

Редакција

Никогаш нема да се стави ред: Наместо да ги зголеми, Владата ги намали казните за сообраќајни прекршоци

Редакција