еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Сопружници од Кратово пронајдени починати без траги на насилство

На 12.02.2020 околу 20.20 часот во Одделението за внатрешни работи Кратово, од Итна медицинска помош било пријавено дека на ул.„Глигор Пазавански“ во Кратово, во својот дом, во помошна просторија во дворот од куќата, биле пронајдени починати М.И.(67) и неговата сопруга Д.И.(66), информира МВР.

„Лекар констатирал смрт без траги на насилство. Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Кратово, а по наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле дадени на обдукција“, соопшти МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За плати, надоместоци, награди на менаџментот на Оилко, лани исплатени 4,3 милиони денари

Редакција

Пукотници во Чаир: Еден повреден при вооружен грабеж на НЛБ Банка

Никола Осило

Продадени два блока акции од „Жито Полог“ за 108.000 евра

Редакција