еМагазин
Image default
Да помогнеме

Средствата никако да се соберат: И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

Лидија боледува од прогресивна мултиплекс склероза со сериозни симптоми – попреченост во моторикатa, тешкотии при дишење и голтање. Мора итно да замине на лекување во Русија заради трансплатација на матични клетки. Третманот е еднократен и чини 45.000 евра. Недостигаат уште 18.000 евра за да може да замине следниот месец на третман.

Од месец март до сега никако да успее да ги собере потребните пари. Иако ситуацијата е итна Лидија не може да замине и постои ризик од целосна парализа.

Дали Лидија ќе замине во Русија и еден млад живот ќе успее во борбата зависи од нас. Откажете се денеска од вашето кафе и донирајте 100 денари кои за Лидија ќе значат шанса за живот.

Се што треба да направите е да го земете телефонот во рака и да го свртите следниот број:

143 121 Телеком

143 474 А1

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Да ги нахраниме гладните: Црвен Крст ќе собира донации на храна пред хотел „Мериот“

Редакција

Дојчинова Андреева: 2019 година сите ја дочекавте во еуфорија, јас ја чекав во тага

Редакција

Малиот Кристијан има церебрална парализа со епилептични напади, потребни се средства за лекување во Турција

Редакција