еМагазин
Image default
Бизнис

„Стокопромет“ ја зголеми добивката

„Стокопромет АД Скопје за периодот јануари – декември 2018 година оствари добивка по оданочување во износ од 437.000 денари, што е зголемување во однос на претходната година кога компанијата имала добивка од 87.000 денари, покажува ревидираниот финансиски извештај на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Познати бизнисмени и бројни јавни претпријатија на листата на должници на УЈП

Редакција

Македонска пошта во загуба од 2,7 милиони евра

Никола Осило

Граѓаните и фирмите чуваат милијарда евра во НЛБ Банка

Никола Осило