еМагазин

Tag : Роберт Фицо

Свет ТОП СТОРИИ

Словачкиот премиер не е повеќе во животна опасност

Редакција
Словачкиот премиер Роберт Фицо (59), кој вчера беше застрелан со неколку куршуми и се бореше за живот, не е повеќе во животна опасност, информираше словачкиот...
Свет ТОП СТОРИИ

По атентатот словачкиот премиер се бори за живот

Редакција
Откако денеска беше пукано во словачкиот премиер Роберт Фицо (59), од неговиот Кабинет информираа дека неговата состојба е животнозагрижувачка и се бори за живот. Нема...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Пукано во словачкиот премиер, ранет е и е префрлен во болница

Редакција
Словачкиот премиер Роберт Фицо (59) е ранет и е пренесен во болница, откако било пукано во него. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ По атентатот словачкиот премиер се бори...