еМагазин

Tag : амндмани

Македонија

Џафери: Предлогот за измена на Уставот пристигна во Собранието

Редакција
Предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија со насока за негово изменување и дополнување што Владата го усвои на денешната вонредна седница...