еМагазин

Tag : аратан груби

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Несудениот новинар: Кој е Артан Груби, „првиот вицепремиер“ и министер за политички систем

Редакција
Функционерот на ДУИ, Артан Груби во новата влада треба да биде „прв вицепремиер“, функција која не ја познаваат македонските закони и министер за политички систем....