еМагазин

Tag : Арифи

Македонија

Tеута Арифи и официјално кандидат за градоначалник на Тетово

Редакција
На партиска средба на Демократската унија за интеграција во Тетово беше одлучено Теута Арифи да биде кандидат за градоначалник на Тетово. Преку социјалните мрежи Теута...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Медицински отпад среде тротоар во Тетово

Редакција
Систем за инфузија со остатоци од крв во пластичната цевка фрлен на земја пред контејнер може да се забележи на улицата „Цветан Димов“ кај контејнерите...