еМагазин

Tag : бања

Свет ТОП СТОРИИ

Откриени скалите на бањата Силоам, каде што Господ Исус го исцелил слепородениот човек

Редакција
Новиот проект за археолошки ископувања во Ерусалим откопа скалила невидени повеќе од 2.000 години, на место каде што Господ Исус Христос излекувал слеп човек, објави...
Локално

Смок од речиси два метра влегол во бањата на кривопаланчанец

Редакција
Летото и летните горештини се период во кој граѓаните треба да бидат особено внимателни при изложување на сонце поради опасноста од топлотен бран, но не...