еМагазин

Tag : Бадникарски поворки

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Бадникови поворки низ скопските улици: Ѕвездата од Витлеем и гласот на ангелите ја соопштија радосната вест

Редакција
Со концерт на платото пред црквата Св.Димитрија на плоштадот Филип Втори, во Скопје се одржа манифестацијата Бадникови поворки. Поворки денеска имаше и во други градови...