еМагазин

Tag : Балтичко море

Свет ТОП СТОРИИ

Престана истекувањето гас од „Северен тек 2“

Редакција
Од гасоводот „Северен тек 2“ во Балтичкото Море се чини престана да истекува гас, соопштги данската енергетска агенција „Енергистирелсен“. Агенцијата на Твитер објави дека компанијата...
Свет ТОП СТОРИИ

НАТО започна поморска вежба во Балтичкото море, на која ќе учествуваат и Шведска и Финска

Редакција
НАТО вчера ја почна поморската вежба во Балтичкото Море – „БАЛТОПС 22“, што ќе трае речиси две недели и на која ќе учествуваат повеќе од...
Свет

Две лица загинаа при судир на два брода во Балтичкото море, можна причина за несреќата пијанство на екипажот

Редакција
Шведската крајбрежна стража објави дека разгледува „грубо невнимание“ и пијанство во кривичната истрага што беше отворена по сударот на два брода во Балтичкото Море, при...