еМагазин

Tag : дијабола

Локално

Малолетник погоден со дијабола во нога

Никола Осило
На 05.07.2019 година во 23.23 часот пријавено е дека малолетник од с. Драчевица додека бил на нива во м.в.„Тречничка река“ во ногата бил погоден од...