еМагазин

Tag : нога

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Убава вест: Собрани средствата за операција на ногата на Љуљета Адеми

Редакција
Средствата за операција на ногата на Љуљета Адеми се собрани, информираше таа на нејзиниот Фејсбук-профил. Адеми треба да се оперира во болница во Швајцарија, за...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Можеме заедно: Потребни се уште 13.000 франци за да ѝ помогнеме на Љуљета Адеми

Редакција
Потребни се уште 13.000 франци, за Љуљета Адеми (Клица) да може да се оперира во Клиника во Цирих „Klinik fur Traumatologie – Universitatsspital Zurich“, информира...
ЖИВОТ

На Амди Бајрам му е ампутирана ногата, за 7 дена имал две операции

Редакција
На пратеникот и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам за седум дена му биле направени две операции, објави весникот Вечер. При вториот зафат, ампутирана...
Локално

Малолетник погоден со дијабола во нога

Редакција
На 05.07.2019 година во 23.23 часот пријавено е дека малолетник од с. Драчевица додека бил на нива во м.в.„Тречничка река“ во ногата бил погоден од...
ЖИВОТ

Девојката на која и беше ампутирана ногата, се уште во критична состојба

Редакција
На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во...