еМагазин

Tag : ампутација

ЖИВОТ

Се воведува надоместок и за жените со обострана ампутација на дојка

Редакција
Со новиот Правилник за листата за видовите телесни оштетувања врз основа на кои се стекнува со правото на паричен надоместок и процентите на оштетувањата, Министерството за...
ЖИВОТ

Девојката на која и беше ампутирана ногата, се уште во критична состојба

Редакција
На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во...