еМагазин

Tag : критична состојба

ЖИВОТ

Девојката на која и беше ампутирана ногата, се уште во критична состојба

Редакција
На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во...