еМагазин

Tag : Династија

Балкан ТОП СТОРИИ

Династијата Мицотакис цел век ја ткае историјата на Грција

Никола Осило
Голем е белегот врз грчката историја на политичката династија Мицотакис, од која доаѓа новиот премиер на Грција и лидер на Нова демократија, Киријакос Мицотакис. Корените...