еМагазин

Tag : Бакојани

Балкан ТОП СТОРИИ

Династијата Мицотакис цел век ја ткае историјата на Грција

Никола Осило
Голем е белегот врз грчката историја на политичката династија Мицотакис, од која доаѓа новиот премиер на Грција и лидер на Нова демократија, Киријакос Мицотакис. Корените
Балкан

Бакојани: Секако дека соседната земја ќе ја нарекувам Северна Македонија, Македонец премиер и Македонец министер нема да кажам

Редакција
Поранешната шефица на грчката дипломатија, а сега пратеник од Нова демократија, Дора Бакојани, во интервју за грчкото радио „Њуз247“ вели дека за нашата земја ќе
Македонија

Бакојани: Се чини дека референдумот ќе помине

Редакција
Во овој момент најверојатно сценарио е дека референдумот ќе помине, така се чини, но не сум жител на ПЈРМ за да знам, вели поранешната министерка