еМагазин

Tag : дизјанери

Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Одржливата мода се среќава со свесниот иновативен дизајн – прв ден од Моден викенд Скопје

Редакција
Синоќа, Скопје го означи почетокот на култниот настан Моден викенд (FWSK) уште еднаш одбележувајќи го доаѓањето на есента со своето 27-мо издание кое ги надминува...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Луксузни дестинации оваа сезона за македонскиот моден дизајнер Папаз

Редакција
Монако, Монтекарло, Ница, Кан, Сантропе и Санремо се дестинациите кои ова лето ги посети македонскиот дизајнер Папаз. Тој е на заслужен одмор каде ужива во...