еМагазин

Tag : Дмитриј Песков

Свет ТОП СТОРИИ

Русија се согласува со Западот војната во Украина да не прерасне во замрзнат конфликт

Редакција
Русија се согласува со Западот дека украинската војна не треба да прерасне во замрзнат конфликт и ќе продолжи да ги остварува своите цели во Украина,...
Свет ТОП СТОРИИ

Русија вели дека “топката“ е кај Украина, Зеленски не знае дека постои документ за мировни преговори што Кремљ им го пратил

Редакција
Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека не знае дека постои документ, ниту видел документ во врска со мировни преговори што Кремљ вели дека го...