еМагазин

Tag : конфликт

Свет ТОП СТОРИИ

Русија се согласува со Западот војната во Украина да не прерасне во замрзнат конфликт

Редакција
Русија се согласува со Западот дека украинската војна не треба да прерасне во замрзнат конфликт и ќе продолжи да ги остварува своите цели во Украина,...
Свет ТОП СТОРИИ

Ако Русија употреби нуклеарно оружје ќе ја премине границата и природата на конфликтот ќе се промени, вели Столтенберг

Редакција
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг предупреди дека употреба на било каков вид на нуклеарно оружје од страна на Русија ќе предизвика сериозни последици, но...