еМагазин

Tag : гејминг

Техно

Samsung го претставува Odyssey G7 гејминг монитор со најзакривениот екран досега и со најдобри перформанси во класата

Редакција
Предводникот на светскиот пазар на гејминг монитори, компанијата Samsung Electronics Co., Ltd., на глобално ниво го претстави иновативниот Odyssey G7 гејминг монитор. Овој уред првпат...
Техно

Сега сите можеме да сме врвни гејмери, дури и на мобилен!

Редакција
Една од најсигурните мерки за исполнето слободно време е секако играњето игри, или гејмингот, во чиј што магичен свет на виртуелни ликови, предизвици, па дури...
Техно

Samsung го претстави 240Hz G-Sync компатибилниот заоблен CRG5 Монитор за игри во Европа на gamescom 2019

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd. денес на gamescom 2019 го најави европското лансирање на својот монитор за игри CRG5, најновото од заоблените гејминг монитори на Samsung....