еМагазин

Tag : Монитор

Македонија ТОП СТОРИИ

Нема политички мотив, тука е обична кражба, велат од Обвинителството за украдениот монитор од бугарскиот културен центар во Скопје

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, постапувајќи по поднесено известување од Министерството за внатрешни работи за извршена кражба во просториите на бугарскиот Културно-информативен центар...
Техно

Samsung го претстави 240Hz G-Sync компатибилниот заоблен CRG5 Монитор за игри во Европа на gamescom 2019

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd. денес на gamescom 2019 го најави европското лансирање на својот монитор за игри CRG5, најновото од заоблените гејминг монитори на Samsung....