еМагазин

Tag : Германец

Локално

Кривични пријави за скопјанец и Германец поради семејна прослава во угостителски објект

Редакција
Единицата за внатрешни работи Гази Баба при СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.О.(71) од Скопје и Н.Б.(51) од Германија, поради постоење основи на сомнение...
Локално

Млад Германец и тројца скопјани со физичка пресметка го „разбудиле“ градот

Редакција
На 29.04.2019 година во 10.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Филип Втори Македонски“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка...
Локално

Германец пронајден починат во хангар во Скопје

Редакција
На 01.04.2019 во 18.22 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во хангар на улица „Димче Мирчев“ во Скопје имало починат...