еМагазин

Tag : Гоце Сарафимов

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Цената на свинското месо се зголеми за 40 денари

Редакција
Цената на свинското месо е зголемена за 40 денари, потврди за МИА потпретседателот на Асоцијација на земјоделци, Гоце Сарафимов. Тој посочи дека цената на свинското...