еМагазин

Tag : Горан Јандреоски

Бизнис ТОП СТОРИИ

Јандреоски избран во Одборот на директори на Меѓународното здружение на раководители на аеродроми во светот

Редакција
Извршниот директор на црногорските аеродроми, Горан Јандреоски, е именуван за член на Одборот на директори на Меѓународното здружение на раководители на аеродроми во светот (IAAE)....
Бизнис

Македонец ќе раководи со црногорскиот аеродром

Редакција
Горан Јандреоски е избран за нов извршен директор на аеродромот во Црна Гора, поради, како што соопшти компанијата, богато работно искуство во воздухопловството. „Комисијата, што...