еМагазин

Tag : калкулатор

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Како да пресметате колку ќе плаќате струја со воведување на новиот тарифен модел

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) во текот на наредната недела ќе одржи уште една јавна дебата за новиот тарифен систем за универзалниот...