еМагазин

Tag : каменување

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Каменуван српски автобус и украдени лични предмети на руски туристи во центарот на Скопје

Редакција
Туристички автобус на српски превозник, кој превезувал руски туристи е каменуван и ограбен во Скопје, пишува „Блиц.рс“. Според информациите на овој медиум, руските државјани биле...