еМагазин

Tag : канцеларка

Свет

(Видео) Што се случува со Меркел: Германската канцеларка повторно се тресеше

Редакција
Германската канцеларка, Ангела Меркел денеска на церемонија за избор на нов министер за правда во Берлин повторно се тресеше, што е втор пат за десетина...